Kiedy warto skorzystać z pomocy agencji pracy?

Agencja pracy pośredniczy w rekrutacji pracowników do firm w kraju i za granicą. Przeprowadza rekrutację i wyłania kandydatów posiadających odpowiednie umiejętności i doświadczenie. Na nawiązanie z nią współpracy decydują się zarówno pracodawcy, jak i osoby poszukujące zatrudnienia. W jakich sytuacjach warto skorzystać z pomocy agencji pracy?

Gdy szukasz pracownika…

Współpraca z agencją pracy jest korzystna dla wielu przedsiębiorców. Rozważ skorzystanie z jej usług, jeżeli działasz w branży charakteryzującej się wysoką podatnością na sezonowość, wygrałeś przetarg i potrzebujesz szybko pozyskać wielu pracowników lub potrzebujesz uelastycznić strukturę zatrudnienia. Agencja odciąży Twoją firmę od wielu obowiązków: zajmie się rekrutacją i zatrudnieniem odpowiednich osób, wypłatą wynagrodzeń, naliczaniem urlopów oraz odprowadzaniem podatków, składek ZUS i wpłat na PFRON. Jeżeli szukasz odpowiednich pracowników do swojej firmy, biuro pośrednictwa pracy AGOC z Łodzi służy pomocą. Zgłoś się do nas, a znajdziemy dla Ciebie najlepszych kandydatów na określone stanowisko i zajmiemy się niezbędnymi formalnościami.

Gdy szukasz pracy…

Z pomocy agencji pracy korzystają również osoby poszukujące zatrudnienia. Rekruterzy przedstawią Ci oferty dopasowane do Twoich preferencji i doświadczenia. Jeżeli w danym momencie takich nie ma, możesz zostawić swoje CV i dane kontaktowe. Agencja zgłosi się do Ciebie, gdy pojawi się odpowiednia oferta. Na skorzystanie z usług agencji pracy warto zdecydować się podczas poszukiwania pracy za granicą. Zajmie się ona za Ciebie wszystkimi formalnościami, pomoże Ci w sporządzić dokumenty aplikacyjne, przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej, zorganizować przejazd i zakwaterowanie. Agencje pracy dokładnie weryfikują firmy, z którymi współpracują. Dzięki czemu znacznie spada szansa na to, że trafisz na nieuczciwego pracodawcę.