Praca dla kierowców w Niemczech

W Niemczech panuje duże zapotrzebowanie na kierowców. Ze względu na brak wystarczającej siły roboczej na miejscu firmy z tego kraju chętnie zatrudniają obcokrajowców. Praca dla kierowców w Niemczech wiąże się z atrakcyjnymi warunkami zatrudnienia. Najczęstsze korzyści to niemiecka umowa o pracę, ubezpieczenie zdrowotne i socjalne oraz różnego rodzaju benefity. Poznaj nasze oferty pracy dla kierowców w Niemczech. W wypadku jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Praca dla kierowców w Niemczech bez znajomości języka

Dużym atutem kandydata na kierowcę w Niemczech będzie z pewnością dobra lub przynajmniej komunikatywna znajomość języka niemieckiego. Praca jako kierowca w Niemczech możliwa jest jednak także bez znajomości języka. Wiele firm zapewnia wsparcie polskojęzycznego opiekuna, a niektórzy pracodawcy opłacają pracownikom kurs językowy. Dzięki temu praca jako kierowca w Niemczech to szansa nie tylko na wysokie zarobki, ale także na nauczenie się nowego języka, którego znajomość otwiera wiele możliwości.

Wymagania dla kierowców w Niemczech

Podstawowym wymaganiem, które powinna spełnić osoba szukająca pracy jako kierowca w Niemczech, jest oczywiście prawo jazdy. Pracodawcy najczęściej poszukują osób z prawem jazdy kategorii C (pojazdy ciężarowe o masie powyżej 3,5 t z przyczepą lekką) lub C+E (samochody ciężarowe o masie 3,5 tony z przyczepą o wadze ponad 750 kg). Na zatrudnienie mogą liczyć także kierowcy samochodów dostawczych o masie poniżej 3,5 t oraz autobusów. Ponadto kierowcy na trasach międzynarodowych muszą liczyć się z częstymi wyjazdami z domu na kilka tygodni.