Jak znaleźć dobrą pracę za granicą?

Wyjazd do pracy za granicą to poważna decyzja, którą trzeba dobrze przemyśleć i zaplanować. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniej oferty, która zapewni stabilne i dobrze płatne zatrudnienie. Zastanawiasz się, jak znaleźć dobrą pracę za granicą? Podpowiadamy, jak to zrobić.

Przygotowanie do podjęcia pracy za granicą

Praca za granicą czeka zarówno na specjalistów z różnych branż, jak i osoby dopiero rozpoczynające swoją karierę zawodową. Na początku przygotuj CV. Zawrzyj w nim informacje o okresach zatrudnienia, zakresie obowiązków na poszczególnych stanowiskach oraz umiejętnościach. Jeżeli praca za granicą ma być Twoją pierwszą, wpisz do CV praktyki studenckie i zawodowe, staże i wolontariat. Jeśli wiesz już, do jakiego kraju chcesz wyjechać, zadbaj o przetłumaczenie niezbędnych dokumentów na język, który w nim obowiązuje. Warto przetłumaczyć dyplomy i świadectwa ukończenia szkoły i studiów, potwierdzenia posiadanych kwalifikacji zawodowych i ukończonych kursów, akt urodzenia i akt ślubu. W przypadku niektórych zawodów potrzebne może być zaświadczenie o niekaralności lub o stanie zdrowia.

Skorzystaj z pomocy agencji pracy

Jeśli szukasz pracy za granicą, skontaktuj się z nami. Agencja pośrednictwa pracy za granicą AGOC z Łodzi przedstawi Ci aktualne oferty pracy dopasowane do Twojego doświadczenia, umiejętności i oczekiwań. Jeśli w danym momencie nie ma takich ogłoszeń, zostaw swoje CV i dane kontaktowe – natychmiast odezwiemy się do Ciebie, gdy jakaś się pojawi. Jeżeli któraś z ofert przypadnie Ci do gustu, przedstawimy Ci propozycję zatrudnienia oraz prześlemy Twój profil do pracodawcy. Poszukiwanie pracy za granicą za pośrednictwem agencji ma wiele zalet. Nasi pracownicy pomogą Ci we wszystkich niezbędnych formalnościach. Ponadto możesz mieć pewność, że zatrudnienie będzie legalne, a warunki pracy zgodne z przedstawionymi w ogłoszeniu.