Blog

Jak wygląda rekrutacja do pracy za granicą?

Praca za granicą to szansa na wysokie zarobki i rozwój – zarówno zawodowy, jak i osobisty. Poszukiwanie dobrego zatrudnienia w innym kraju wymaga jednak pewnych przygotowań. Zastanawiasz się, jak wygląda rekrutacja do pracy za granicą? Wszystkiego na ten temat dowiesz się z naszego artykułu.
Czytaj więcej

Jak znaleźć dobrą pracę sezonową na wakacje?

Dla niektórych wakacje to czas błogiego odpoczynku, ale dla wielu osób jest to okres poszukiwania pracy sezonowej. Tego typu zatrudnienie pozwala nie tylko zarobić dodatkowe pieniądze na studia czy swoje pasje, ale także zdobyć cenne doświadczenie zawodowe. Chcesz znaleźć dobrą pracę sezonową na wakacje, w Polsce lub za granicą? Zapoznaj się z naszym poradnikiem.
Czytaj więcej

Jakie wymogi formalne należy spełnić, aby podjąć pracę za granicą?

Praca za granicą to przede wszystkim szansa na wyższe zarobki niż w Polsce. Poza tym pozwala zdobyć cenne doświadczenie zawodowe, podszlifować język obcy i poznać inną kulturę od środka. Zastanawiasz się nad podjęciem pracy za granicą, ale nie wiesz, jakich formalności musisz dopełnić? Wszystkiego dowiesz się z naszego poradnika.
Czytaj więcej

Jakie są popularne zawody dla Polek w Niemczech?

Praca w Niemczech jest atrakcyjna dla polskich pracowników z powodu wysokich zarobków i ciekawych benefitów. Zatrudnienia za Odrą szukają zarówno mężczyźni, jak i kobiety. W poniższym artykule skupimy się na perspektywach zawodowych dla płci pięknej. Jakie są popularne zawody dla kobiet w Niemczech?
Czytaj więcej

Jak zostać opiekunką w Niemczech?

Praca jako opiekunka w Niemczech jest bardzo popularna wśród Polek. I nic dziwnego, ponieważ wiąże się z wysokimi zarobkami, możliwością szlifowania języka oraz poznania innej kultury. Nie każdy nadają się jednak to takiej pracy – aby podjąć zatrudnienie jako opiekunka w Niemczech, trzeba mieć odpowiednie kwalifikacje. Chcesz spróbować swoich sił? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz […]
Czytaj więcej

Jak znaleźć pracę biurową za granicą?

Praca za granicą kojarzy się z rozmaitymi zajęciami fizycznymi. Coraz więcej Polaków decydujących się na emigrację zarobkową znajduje jednak zatrudnienie w różnego rodzaju biurach. Zastanawiasz się, jak znaleźć pracę biurową za granicą? Zapoznaj się z naszym poradnikiem.
Czytaj więcej

Dlaczego wielu Polaków wyjeżdza do pracy do Niemiec?

Niemcy od lat pozostają najchętniej wybieranym kierunkiem emigracji zarobkowej Polaków. Dzieje się tak oczywiście nie bez przyczyny. Dlaczego tak wielu pracowników z Polski decyduje się na pracę w Niemczech? Oto najważniejsze powody.
Czytaj więcej

Najczęstsze przyczyny emigracji zarobkowej

Wielu Polaków rozważa emigrację zarobkową. O wyjeździe za granicę myślą głównie osoby młode, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową i mają problem ze znalezieniem satysfakcjonującej pracy. Jakie są najczęstsze przyczyny emigracji zarobkowej?
Czytaj więcej

Jak wygląda współpraca z agencją pośrednictwa pracy?

Agencje pośrednictwa pracy to prywatne firmy świadczące pomoc w znalezieniu pracowników i pracy. Na skorzystanie z ich usług decydują się zarówno pracodawcy, jak i osoby poszukujące zatrudnienia. Zastanawiasz się, jak przebiega współpraca z agencją pośrednictwa pracy? Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, jak działamy.
Czytaj więcej

Jak znaleźć dobrą pracę za granicą?

Wyjazd do pracy za granicą to poważna decyzja, którą trzeba dobrze przemyśleć i zaplanować. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniej oferty, która zapewni stabilne i dobrze płatne zatrudnienie. Zastanawiasz się, jak znaleźć dobrą pracę za granicą? Podpowiadamy, jak to zrobić.
Czytaj więcej