Blog

Jak znaleźć pracę biurową za granicą?

Praca za granicą kojarzy się z rozmaitymi zajęciami fizycznymi. Coraz więcej Polaków decydujących się na emigrację zarobkową znajduje jednak zatrudnienie w różnego rodzaju biurach. Zastanawiasz się, jak znaleźć pracę biurową za granicą? Zapoznaj się z naszym poradnikiem.
Czytaj więcej

Dlaczego wielu Polaków wyjeżdza do pracy do Niemiec?

Niemcy od lat pozostają najchętniej wybieranym kierunkiem emigracji zarobkowej Polaków. Dzieje się tak oczywiście nie bez przyczyny. Dlaczego tak wielu pracowników z Polski decyduje się na pracę w Niemczech? Oto najważniejsze powody.
Czytaj więcej

Najczęstsze przyczyny emigracji zarobkowej

Wielu Polaków rozważa emigrację zarobkową. O wyjeździe za granicę myślą głównie osoby młode, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową i mają problem ze znalezieniem satysfakcjonującej pracy. Jakie są najczęstsze przyczyny emigracji zarobkowej?
Czytaj więcej

Jak wygląda współpraca z agencją pośrednictwa pracy?

Agencje pośrednictwa pracy to prywatne firmy świadczące pomoc w znalezieniu pracowników i pracy. Na skorzystanie z ich usług decydują się zarówno pracodawcy, jak i osoby poszukujące zatrudnienia. Zastanawiasz się, jak przebiega współpraca z agencją pośrednictwa pracy? Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, jak działamy.
Czytaj więcej

Jak znaleźć dobrą pracę za granicą?

Wyjazd do pracy za granicą to poważna decyzja, którą trzeba dobrze przemyśleć i zaplanować. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniej oferty, która zapewni stabilne i dobrze płatne zatrudnienie. Zastanawiasz się, jak znaleźć dobrą pracę za granicą? Podpowiadamy, jak to zrobić.
Czytaj więcej

Do jakich prac za granicą najczęściej wyjeżdżają Polacy?

Po otwarciu granic na początku lat 90., a zwłaszcza po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej i dołączeniu do strefy Schengen wielu Polaków wyjechało do pracy za granicą. Większość osób decydujących się na emigrację kieruje się kryteriami finansowymi. Jakie zawody za granicą najczęściej wykonują Polacy?
Czytaj więcej

Jak działają agencje pośrednictwa pracy?

Wiele osób ma obawy przed aplikowaniem na stanowisko, gdy rekrutację prowadzi agencja pośrednictwa pracy. Chcesz rozwiać swoje wątpliwości? Zastanawiasz się, jak działają agencje pośrednictwa pracy i dlaczego firmy korzystają z ich usług? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.
Czytaj więcej

Kiedy warto skorzystać z pomocy agencji pracy?

Agencja pracy pośredniczy w rekrutacji pracowników do firm w kraju i za granicą. Przeprowadza rekrutację i wyłania kandydatów posiadających odpowiednie umiejętności i doświadczenie. Na nawiązanie z nią współpracy decydują się zarówno pracodawcy, jak i osoby poszukujące zatrudnienia. W jakich sytuacjach warto skorzystać z pomocy agencji pracy?
Czytaj więcej