Jakie są popularne zawody dla Polek w Niemczech?

Praca w Niemczech jest atrakcyjna dla polskich pracowników z powodu wysokich zarobków i ciekawych benefitów. Zatrudnienia za Odrą szukają zarówno mężczyźni, jak i kobiety. W poniższym artykule skupimy się na perspektywach zawodowych dla płci pięknej. Jakie są popularne zawody dla kobiet w Niemczech?

Opiekunka

W Niemczech panuje duże zapotrzebowanie na opiekunki, zwłaszcza osób starszych, ale również do dziecka. Niemieckie rodziny chętnie zatrudniają opiekunki z Polski, którym zapewniają atrakcyjne wynagrodzenie i bezpłatne zakwaterowanie. Aby znaleźć pracę jako opiekunka w Niemczech, warto mieć doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub dzieckiem oraz znać język niemiecki przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Pożądane cechy charakteru to wrażliwość, cierpliwość oraz odporność na stres.

Gastronomia

Praca w Niemczech czeka również na kobiety, które mają zacięcie kulinarne. Niemieckie restauracje i hotele poszukują zarówno kucharzy, jak i pomocników kuchennych. Do ich obowiązków należy wstępna obróbka składników (mycie, obieranie, krojenie), przygotowywanie potraw zgodnie z zaleceniami kucharza, pomoc w porcjowaniu i wydawaniu posiłków, dbanie o utrzymanie porządku i czystości oraz wszelkie inne czynności niezbędne do prawidłowego funkcjonowania kuchni.

Praca na produkcji

W Niemczech działa wiele firm produkcyjnych. Chętnie zatrudniają one pracowników z Polski, w tym kobiety. Praca w Niemczech dla kobiet na produkcji obejmuje różne obowiązki, w zależności od branży, w której działa dane przedsiębiorstwo. Najczęściej polega na wykładaniu towarów na taśmę produkcyjną, etykietowaniu ich oraz przygotowywaniu do wysyłki. Aby pracować na produkcji, najczęściej nie są wymagane specjalne kwalifikacje. Z tego powodu jest to dobra praca dla osób bez wcześniejszego doświadczenia.

Praca biurowa

Niemieckie firmy chętnie zatrudniają pracowników biurowych z Polski. Praca biurowa to bardzo szerokie pojęcie, ale najczęściej rozumie się przez nie pracę umysłową o różnym poziomie skomplikowania, zwykle wykonywaną z wykorzystaniem komputera. Jest ona charakterystyczna dla banków, firm ubezpieczeniowych czy administracji państwowej. Aby znaleźć pracę biurową w Niemczech, należy przede wszystkim znać język niemiecki oraz potrafić obsługiwać programy biurowe.

Inne popularne zawody dla kobiet w Niemczech

Polki znajdują zatrudnienie w Niemczech w wielu innych zawodach. Pracują w szpitalach i innych placówkach medycznych jako lekarki i pielęgniarki, nauczycielki, gosposie domowe czy jako specjalistki w firmach inżynieryjnych oraz z branży IT. Jeśli chcesz znaleźć zatrudnienie w Niemczech, zapraszamy Cię do skorzystania z usług naszej agencji pracy. Skontaktuj się z nami, a umówimy się na rozmowę. Na podstawie udzielonych przez Ciebie informacji przedstawimy Ci oferty pracy dopasowane do Twoich umiejętności i oczekiwań. Pomożemy Ci także w załatwieniu wszelkich niezbędnych formalności.